خواص سنگ زیبا و اعجاب انگیز زمرد

شاید برای شخص دیگری نیز جالب باشد:
Share

Image479-1

خواص وفواید:

زمرد سنگی بسیار پرانرژی ودارای خواص فراوانی است. استفاده ازاین سنگ برای جلوگیری ازمبتلاشدن به بیماری صرع بسیار فایده دارد.

هم چنین قراردادن زمرد بر روی چاکرای سر و تاجی برای درمان پارکینسون مفیداست. برای تعادل سیستم عصبی بسیاراهمیت دارد وعلاوه برجلوگیری ازحمله های عصبی، دردهای عصبی رانیز می کاهد.

آویختن زمرد برگردن وهمچنین گذاشتن آن برچاکرای قلب در درمان گرفتگی رگها وبیماریهای خونی ونیز درمان ضعف عضلات قلبی وتپش قلب وتقویت آن بسیارمفیداست. ازدیگرخواص زمرد که بسیار به آن اشاره شده مفید بودن آن برای دستگاه گوارش است وسبب تقویت معده ودرمان زخم معده می شود.

استفاده از زمرد برای درمان خون ریزی های داخلی بویژه اسهال خونی مفید است، همچنین همراه داشتن این سنگ برای زنان حامله مفیداست وزاییدن را آسان میکند.

زمرد دو نیروی انرژی بخش وآرامبخش دارد و برای تسکین ودرمان دردهای ستون فقرات وعضلات، گذاشتن مستقیم سنگ زمرد برقسمت های دردناک وماساژ با آن بسیارمفید است.

 

زمرد طبعی سرد وخشک دارد ورنگ این کانی درمقابل هیچگونه نوری حتی خورشید وحرارت تغییر نمی کند ورنگی نسبتا ثابت دارد که تنهادرحرارت ۷۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد تغییر پذیر است.

رنگ سبز زمرد غالبا درهمه نقاط آن یکسان نبوده وبه صورت نوارها و لکه های تیره و روشن دیده می شود. اکثر بلورهای زمرد همانند یاقوت ناخالصیها ومحتویات متعدد ازقبیل کانیهای مهمان، مایعات، حباب های گاز و ترک های داخلی داردکه درصورت کثرت این محتویات مات می گردد.

مرغوبترین زمردها بلورهایی بارنگ سبز سیر هستند که حتی درصورت دارا بودن ناخالصی فراوان بازهم از بلورهای زمردپاک وشفاف اما بارنگ روشن گرانبهاترند.

بایدگفت مهمترین وبهترین ذخایر زمرد دنیا درکشور کلمبیا قراردارد.

زمرد سنگی زینتی است که با نصب آن بر روی جواهرات باعث زیبایی جواهر می شود. در لینک زیر می توانید نمونه هایی از این هنر زیبا را مشاهده کنید.

http://okno.ir/index.php?route=product/search&search=%D8%B2%D9%85%D8%B1%D8%AFبرای مشاهده اینجا کلیک کنید

م کاسب

خانم کاسب فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی است. ایشان علاقه زیادی به کار با جواهرات و تحقیق در مورد خواص سنگ ها و فلزات گرانبها دارد. بدیهی است که تحقیق و پژوهش احتیاج به مطالعه بسیار دارد و اتفاقا کتابخوانی یکی از مهمترین فعالیت های ایشان در اوقات فراغت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *