حکاکی بر روی سنگ ها( Engraving on stones)

شاید برای شخص دیگری نیز جالب باشد:
Share

هنر حکاکی بر روی سنگ ها که اصطلاحا در انگلیسی گلیپتوگرافی (Glyptography)گفته می شود شامل کنده کاری روی سنگ های جواهر (intaglios) و یا برجسته کاری بر روی آنها (Cameos) و تولید اشیاء کوچک هنری و تزئینی می شود.

حکاکی های قدیمی شامل کندن اشکال و علائمی بر روی تکه سنگ هاست (اغلب استوانه ای شکل) که اکثرا در سومر، بابل، آشورو مصر انجام می شده است.

حکاکی بر روی سنگ در یونان قدیم متداول بوده و در روم قدیم این هنر به اوج و در سال های قرون وسطی به دوران رکود خود رسید، ولی امروزه هنرمندان صاحب نام در سطح جهانی با کمک شیوه های مدرن به تجدید حیات این هنر پرداخته اند. مرکز اصلی حکاکی بر روی سنگ شهر ایداراوبرشتاین در آلمان می باشد که بیش از نود درصد کل حکاکی های انجام شده در سنگ های جواهر در جهان در آنجا صورت می گیرد. در گذشته حکاکی تنها بر روی عقیق، آمتیست، یشم، کرنلیان و انیکس انجام می گرفته ولی امروزه بر روی کانی های جواهر دیگر از جمله برلیان نیز انجام می شود.

Garden1H

 

 

 

م کاسب

خانم کاسب فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی است. ایشان علاقه زیادی به کار با جواهرات و تحقیق در مورد خواص سنگ ها و فلزات گرانبها دارد. بدیهی است که تحقیق و پژوهش احتیاج به مطالعه بسیار دارد و اتفاقا کتابخوانی یکی از مهمترین فعالیت های ایشان در اوقات فراغت است.

یک دیدگاه در “حکاکی بر روی سنگ ها( Engraving on stones)

  • اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۵ در۵:۰۴ بعد از ظهر
    پیوند یکتا

    تراش برروی الماس با وجود سختی زیاد ان باید کار بسیار دشواری باشه..

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *