دانستنیهای شگفت انگیز از هند و مردمانش

شاید برای شخص دیگری نیز جالب باشد:
Share
هند کشور تقابل هاست. فقیران و آدم های بی پول در محله های رها شده، از یک سو و ستاره های بالیوود در محله های اعیان نشین از سوی دیگر. از یک سو کم سوادی و خرافات و از سوی دیگر علوم فضایی و ماهواره هایی که به مریخ می رسند. از نظر محیط طبیعی هم هند را کشور تقابل ها و تضادها می یابیم. از یک سو کوه های سرد و سر به فلک کشیده هیمالیا و از سوی دیگر دشت های گرم و داغ. در این گزارش دانستنی های جالب درباره هند را خواهید خواند.

۱. هند با جمعیت ۱.۲ میلیارد، بزرگترین حکومت دموکراسی جهان است.

۲. خارج کردن روپیه از هند غیرقانونی است.
download
۳. پژوهش ها نشان می دهد که استنشاق هوای شهر بمبئی به مدت یک روز کامل معادل کشیدن ۱۰۰ نخ سیگار است.
download (1)

۴. بزرگترین خانواده هسته ای جهان در هند زندگی می کنند. این خانواده از پدر ( زیونا چانا )، ۳۹ همسر او ، ۹۴ فرزندش و ۳۳ نوه تشکیل شده است. خانواده هسته ای در اصطلاح علوم اجتماعی به خانواده ای متشکل از زن و شوهر و فرزندان اطلاق می شود.

download (2)

۵. پلیس های ایالت (مادیا پرادیش) اگر سبیل هایشان را بلند کنند، حقوق بیشتری می گیرند، زیرا رئیس پلیس این منطقه بر این باور است که سبیل بلند باعث احترام بیشتر مردم به نیروهایش می شود.

download (3)

۶. هند کمترین میزان مصرف گوشت به ازای هر نفر را در جهان دارد.

download (4)

۷. تعداد تلفن های همراه در هند بیشتر از حمام ها در این کشور است.

download (5)

۸. در استان بنگال غربی هر گاو یک کارت شناسایی دارد که روی آن تصویر خود گاو الصاق شده است.

download (6)

۹. در هر ساعت در هند یک زن به دلیل جرائم مرتبط با جهیزیه (دوری) کشته می شود.

download (7)

۱۰. هفتاد درصد کل ادویه جهان در هند تولید می شود.

download (8)

۱۱. سازمان های بین المللی تخمین زده اند که ۳۶ میلیون برده در جهان مدرن وجود دارد که ۱۴ میلیون آنها در هند زندگی می کنند.

download (9)

۱۲. یک فرد معمولی در هند باید شش ساعت کار کند تا بتواند هزینه خرید یک ساندویج بیگ مک را به دست بیاورد.

download (10)

 

۱۳. جمعیت هند بیشتر از تعداد ساکنان کشورهای آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی است.

download (11)

۱۴. «کماندوهای عشق» نام گروهی از مأموران هندی است که از زوج هایی که از طبقات متفاوت اجتماعی عاشق هم می شوند محافظت می کنند تا کسی به آنها آسیب نزند.

۱۴th September 2011, Pahar Ganj, Delhi, India. The Love Commandos L-R: Sonu Rangi, Commando Coordinator; Rajesh Malhotra, Delhi State Coordinator; Harsh Malhotra ,Chief Coordinator; Govinda Chand, Delhi State Commando Coordinator; Sunil Sagar, Commando Trainer. The Love Commandos is a small organisation that was established in July 2010 and is based in Delhi. It is staffed by Indian activists devoted to providing help and assistance to Indian couples facing threats, violence, monetary difficulties and other problems associated with love marriages in India. Specifically they tackle the iniquity of so-called 'honour killings' that are still so common across the country. The Love Commandos have 2,000 plus volunteers from different spheres of life across the country. While founder Sanjoy Sachdeva is a journalist, his Chief Coordinator Harsh Malhotra is a garment businessman. They also have lawyers, doctors, daily wagers and others as volunteers. They have five centres in the national capital plus there are others in Punjab, Maharashtra, Andhra Pradesh and Uttar Pradesh. So what do they do when they get a distress call? "Initially, we try to counsel the couple over the phone. If the matter is serious, then we send out a team to the area, which will take help from the local police to rescue the couple. Then depending on what they want to do, we either marry them off or give them protection till they reach a decision. Most police forces cooperate with us except for the Uttar Pradesh police, which is a shame, because we receive maximum number of distress calls from UP," Sachdeva says. PHOTOGRAPH BY AND COPYRIGHT OF SIMON DE TREY-WHITE + ۹۱ ۹۸۱۰۳ ۹۹۸۰۹ + ۹۱ ۱۱ ۴۳۵ ۰۶۹۸۰ +۴۴ ۰۷۹۶۶ ۴۰۵۸۹۶ +۴۴ ۱۹۶۳ ۲۲۰ ۷۴۵ email: simon@simondetreywhite.com

۱۵. با وجود این که پکن پایتخت چین به آلودگی هوا شهرت دارد؛ اما برخی کارشناسان می گویند که دهلی نو پایتخت هند آلوده ترین هوای جهان را دارد.

download (13)

۱۶. یک سوم کودکان مبتلا به سوء تغذیه در هند زندگی می کنند.

download (14)

۱۷. هند کشور مسامحه گری در رابطه با نگهداری از ثبت اختراع به خصوص در صنعت دارو سازی است، به همین دلیل قیمت دارو در هند بالغ بر پنج برابر کمتر از قیمت آن در ایالات متحده آمریکاست.

download (15)

۱۸. در هند برای کمک به افراد نابینا روی اسکناس ها را با خط بریل نشانه گذاری کرده اند.

download (16)

۱۹. هر سال نیم میلیون زن هندی اگر دختر باردار باشند اقدام به سقط جنین می کنند.

download (17)

۲۰. یک قبیله به نام «ساتیا» در هند با مرگ اعضای قبیله جشن می گیرند و وقتی کودکی به دنیا می آید به نشانه اندوه عزاداری می کنند.

download (18)

۲۱.  پیش بینی می شود که با آغاز سال ۲۰۵۰ میلادی جمعیت هند به ۱.۶ میلیارد نفر برسد که در این صورت پر جمعیت ترین کشور جهان خواهد بود.
download (19)
۲۲. زنان خانه دار هندی ۱۱ درصد کل طلای جهان را دارند که این مقدار از ذخایر طلای آمریکا، سوئیس و آلمان بیشتر است.
download (20)
۲۳. نیومور یک جزیره سنگی و کوچک در خلیج بنگال بود. هند و بنگلادش بر سر مالکیت این جزیره اختلاف داشتند، زیرا بر این باور بودند که جزیره ذخایر نفتی دارد؛ اما طولی نکشید که سطح آب دریا بالا آمد و جزیره را در خود فرو برد و به این ترتیب گرمایش زمین دعوای هند و بنگلادش را حل کرد.
download (21)
۲۴. جشنواره «کومبه میلا» به پیروان هندو تعلق دارد که در هر دوازده سال چهار بار و در چهار منطقه مختلف هند برگزار می شود. این مناسک هندویی همواره از شهر الله آباد هند آغاز می شود.
download (22)

 

 

 

 

 

 

 

 

م کاسب

خانم کاسب فارغ التحصیل رشته مهندسی شیمی است. ایشان علاقه زیادی به کار با جواهرات و تحقیق در مورد خواص سنگ ها و فلزات گرانبها دارد. بدیهی است که تحقیق و پژوهش احتیاج به مطالعه بسیار دارد و اتفاقا کتابخوانی یکی از مهمترین فعالیت های ایشان در اوقات فراغت است.

یک دیدگاه در “دانستنیهای شگفت انگیز از هند و مردمانش

 • بهمن ۱۷, ۱۳۹۵ در۲:۰۵ بعد از ظهر
  پیوند یکتا

  با سلام
  مطلب جالبی بود ..ممنون از شما
  هند سرزمینی وسیع با جمعیتی بسیار زیاد است وهمین مهمترین عامل فقر و عقب افتادگی فرهنگی اونه…ولی از نظر من این کشور و مردمانش بسیار قابل تحسینند..با وجود این همه تضادی که شما هم اشاره فرمودید..اب و هوا.. فرهنگ..ادیان…خرافه های بسیار ریشه دارو….بسیار خوب تونسته خودشو در سطح جهانی بالا ببره..و نباید فراموش کرد که این پیشرفت عمری کمتر از یک قرن داره وبرای چنین جمعیت و وسعتی از نظر من عالی و قابل تحسینه…و من مطمئنم در زمانی کوتاهتر از مدتی که پیشرفت داشتن چیزی شاید در حدود ۵۰ یا ۷۰ سال اینده هند از بسیاری از جهات خودشو به سطح استانداردهای جهانی میرسونه….

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *