دردسر تعطیلات

شاید برای شخص دیگری نیز جالب باشد:
Share

طبیعتا فرا رسیدن بهار اتفاق خوبی است. تعطیلات نوروزی هم لابد باید فرصتی برای لذت بردن از این اتفاق خوب باشد. در کنار خانواده بودن در حجم و کیفیتی بیشتر و بهتر از همیشه، دیدار با دوستان و افراد دور و نزدیک فامیل یکی دیگر از فرصت های طلایی است که نوروز در اختیار ما می گذارد اما …

مثل اینکه ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم داده اند تا ما چشم به روی همه و یا حداقل بخشی از این موهبت ها ببندیم. نمی دانم از چه موقع این عزم ملی برای سفرهای مناسبتی در عزا و شادی شکل گرفت ولی می دانم که این رسم، رسم بدی است.

نام نوروز دیگر مترادف با بهار، شادی، دلخوشی و زیبایی نیست. نام نوروز با تصادفات رانندگی، تلفات بلایای طبیعی، تعطیلی و بیکاری گره خورده است. چه بد و چقدر اندوهناک.

می دانیم که اوایل فصل بهار، هنگام طغیان رودخانه هاست. می دانیم که هنگام ریزش بهمن است. می دانیم که هنگام باران های سیل آساست. می دانیم که خستگی راه و خواب آلودگی است. می دانیم که ازدحام و شلوغی است. می دانیم که پر است از حوادث مختلف رانندگی و بسیار حوادث دیگر ولی باز به استقبالشان می رویم. یک اصرار عجیب برای لطمه زدن به حق حیات، سلامتی و دلخوشی های خود و دیگران.

به غیر از این ناگهان تمامی خدمات در کشور دچار اختلال شدید می گردد و انسان لاجرم باید فرض کند که زنده نیست و به چیزی نیاز ندارد. نباید خدای ناکرده مریض شود. نباید خیال ارسال بسته ای به سرش بزند. باید در این ایام خیلی چیزها را فراموش کند.

ما بسته ای را روز ۲۸ اسفند ۹۵ با پست ویژه با تعهد تحویل ۲۴ ساعته با هزینه ۳ برابری به تهران ارسال کرده ایم و این بسته در تاریخ ۶ فروردین ۹۶ به دست گیرنده رسیده است. احتمالا ۸ روز در نوروز همان ۲۴ ساعت معمول محسوب می شود. خیلی از خدمات اداری و غیر اداری هم که کاملا تعطیل می باشند.

کشور و مردم از این تعطیلی ها سودی نمی برند و صد البته که بسیار زیان می بینند. هزینه های بالای تصادف فوت و جرحی در کشور و تعطیلی یکباره و غیر منطقی اقتصاد کشور به سود هیچکس نیست.

آوارگی در جاده ها و خیابان ها هم که اسمش تفریح نیست، عذاب است.

چرا همه برای رفتن به مسافرت در یک موقع خاص بسیج می شویم؟ مگر اگر کارمندیم ۱ ماه مرخصی استحقاقی نداریم؟ مگر اگر کاسبیم نمی توانیم برای چند روز هم که شده کسب و کار را تعطیل کنیم و به مسافرت برویم؟ مطمئنا تعطیلی چند روزه یک یا چند مغازه زیان بسیار کمتری از تعطیلی کل اقتصاد کشور دارد. برای صاحب کسب و کار هم که فرقی نمی کند چه چند روز در فروردین کار را تعطیل کند چه چند روز در مثلا خرداد.

باید همه با هم فکری به حال این مشکل ملی بکنیم. نباید جشن نوروز با بدی و مشکل گره بخورد.

نوروز را باید با آرامش لمس کرد. باید جای گرفت و میزبان بود. باید میزبان و مهمان خیر و برکت بود.

نوروز هنگام زیبایی است. نوروز را نباید در چادر کنار خیابان و با گاز پیک نیک و آفتابه جشن گرفت.

زیبایی های جشن های ملی را پاس بداریم. مراقبت فرهنگ و سنت های زیبای خودمان باشیم.

 

نوروزتان پیروز، هر روزتان نوروز

شهاب ابراهیم زاده

سلام من شهاب ابراهیم زاده مدیر مسئول و صاحب امتیاز فروشگاه اینترنتی جواهرات نقره اکنو هستم. رشته تحصیلی من مهندسی فن آوری اطلاعات است. پروژه های آی تی مختلفی را در دست اجرا دارم و اکنو یکی از این پروژه هاست که نتیجه عملی کسب تجربه در زمینه های مختلف است. امیدوارم کسب تجربه و دانش بیشتر باعث پیشرفت مداوم اکنو گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *